Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb.
Honoré de Balzac

Duchové

13. července 2011 v 12:26 | J.
I když je tohle můj první opravdový článek, stejně jsem se rozhodla napsat ho na tohle téma.. Myslíte, že duchové existují?? Že funguje vyvolávání duchů??

Podívala jsem na wikipedii, co stojí tam. Říkají, že duch je oživující princip, oddělující živé od mrtvého. Taky tam píšou že je to vlastně nehmotná, případně nesmrtelná schránka člověka, strašidlo, schopnost myšlení, chápání a poznávání atd.
Slovo "duch" se objevuje jak v náboženství, tak ve filosofii. V náboženství to znamená, že po smrti člověka, duch opouští jeho tělo a posléze se může zjevovat pozůstalým. Lze ho žádat o pomoc nebo o radu. Ve filosofii se jedná o něco nehmotného, stálého a významného, jedná se o nositele rozumu a smyslu. Ve filosofii se prý zpravidla objevuje v různých protikladech, které význam zpřesňují.

Duch... sama nevím, jestli na duchy vůbec věřím. Když si kladu tuhle otázku a zamýšlím se nad ní, nevím co si mám odpovědět. Když jsem byla menší, duchy jsme párkrát s kamarády vyvolávali, ale stejně jsem tomu neveřila. Vždycky se nakonec ukázalo, že někdo "pohnul" se skleničkou, nebo "drcnul" do dvěří. Vzpomínám si, že jedna moje kamarádka na duchy vážně věřila a když s ní někdo chtěl jít na hřbitov, že se půjdou podívat, jestli tam duchové jsou nebo ne, nechtěla jít. Vážně si myslela, že tam jsou. Kluci se jí potom smáli, ale ona svoje přesvědčení stejně nezměnila, a stále na duchy věřila. Často o nich mluvila, že je vyvolávala tehdy a tehdy, ale já jí to stejně moc nevěřila. Říkala jsem si, že něco nehmotného přece nemůže pohnout skleničkou nebo dokonce dveřmi. A jestli se nám zjevují ve snu, tak to je jen produkt naší fantazie a ne, že se nám "dostanou do hlavy". Takže myslím, že na duchy nevěřím, a myslím, že mě nikdo o opaku nepřesvědčí.

I přesto se ale najdou lidé, kteří jsou tomu vážně oddaní. Všichni tyhle lidé jsou nadšení, když si myslí, že slyší nebo dokonce vidí něco neočekávaného.
Když ale připustím, že by duchové mohli existovat, je nutné z nich dělat příčinu našeho strachu?? Nedávno dávali v televizi Ducha s Patrickem Swayzeem a on taky nebyl moc děsivý. A co třeba kreslený Casper?? Je ale pravda, že kdyby se většina lidí ocitla v noci sama v domě, který je proslulý tím, že v něm je duch nějakého vraha, asi by se jich zmocnil pocit strachu. Soustředili by se, jestli něco neuslyší a každé šustnutí by jejich strach rozdráždilo ještě víc. Nakonec by byli tak vyděšení, že by to asi nevydrželi (upřímně, taky by mě to dost děsilo, i když na duchy nevěřím ).
Podle různých studií prý existují tisíce důkazů od tisíců badatelů, že duchové vážně existují. Strach z nich ale není oprávněný, jsou prý neškodní.

I po tom, co jsem si teď přečetla spoustu článků o duchách, stále nevím, jestli existují nebo ne. Je tolik teorií, že člověk vážně neví, čemu má věřit. Každopádně chci na závěr říct, že ať na duchy lidé věří nebo ne, je to čistě jejich věc a ostatní by je za jejich názor neměli odsuzovat, že?? :) Bye, bye!!Zdroj: www. wikipedia.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Secret Secret | Web | 13. července 2011 v 12:31 | Reagovat

Veľmi dobrý článok, krásne napísané. ;-)

2 Luky Luky | Web | 13. července 2011 v 12:34 | Reagovat

Pekne si to napísala... a máš pravdu... ani ja sám neviem či na duchov verím alebo nie.... ale predsa po smrti niečo byť musí... :)

3 kejtýýý kejtýýý | Web | 13. července 2011 v 12:55 | Reagovat

pěkné, ale nakonec jsi ten zdroj dávat nemusela (odkaz máš přeci v textu =) ), ale napsala jsi to moc pěkně.

4 nebudovce.blog.cz nebudovce.blog.cz | 13. července 2011 v 13:00 | Reagovat

moc pěkný. Jinak film Duch pojednává o tom, jak se to děje ve skutečnosti. Takto zabitý člověk si v prvním okamžiku nemusí vůbec uvědomit, že jeho tělo už nežije. Když člověk zemře např. v běhu, je jeho duše vymrštěna vpřed a jak bylo hezky ukázáno ve filmu, může pokračovat v činnosti jako za živa. A pak si uvědomí, že je někde chyba.

5 diary001 diary001 | 13. července 2011 v 20:43 | Reagovat

díky :) příště zdroj dávat nebudu, když ho zmíním už v textu.
Film Duch jsem viděla snad 10x, pravděpodobně máš pravdu, že pokud teda duchové existují a ti lidé jsou zabiti takovým způsobem jako například Patrick, v první chvíli si to neuvědomí a pokračují ve své činnosti. Dřív nebo později jim to ale dojít musí. Být jimi, asi bych byla radši, kdyby mi to došlo dříve. I když, je to asi jenom otázka principu a toho, co tě na světě drží.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: GORMAL
PICTURES BY: JAREK KUBICKI