Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb.
Honoré de Balzac

Počátek

21. července 2011 v 18:15 | J.
Počátek, beginning, commencement, comienzo, Anfang, inizio...

Konec, end, fin, final, Ende, fine...
Počátek může mít mnoho významů. Začátek hodiny, dne, týdne, měsíce, roku, životního období, éry lidí nebo třeba začátek života na Zemi. Pro každého to znamená něco jiného. Vždy je to ale něco nového.
Aspoň jednou za život by člověk určitě chtěl začít znovu. Něco se stane a on touží a říká si: "Kéž bych mohl začít znovu...". Ale počátek něčeho nového je těžký. Nikdo neví, co se může stát, do čeho se vlastně pouští.

Mě osobně se při slově začátek vybaví nástup na střední. Strašně jsem se bála, protože jsem tam nikoho neznala. Přišla jsem do třídy a tam na mě koukalo dvacet pět dalších tváří, které jsem v životě neviděla. Přišla jsem k jedné holce, zeptala jsem se jí, jestli si můžu sednou a ona řekla, že ne! To mě dorazilo, ale snažila jsem se na povrch zůstat v pohodě. Pokrčila jsem rameny a šla k jiné lavici, tam jsem se zeptala a díky bohu, další spolužačka řekla ano. Od té doby jsme skvělé kamarádky a já bych ji ani za nic neměnila. Později jsem se seznámila ještě s dvěma dalšíma holkama a stala se z nás nerozlučná čtyřka . Ve třídě se sice moc neprojevuju, ale s těmihle třemi vím, že mě podrží za jakoukoli cenu.

Tímhle chci naznačit, že i když je začátek těžký, někdy je to to nejlepší. No, nejlepší asi ne, ale dobrý určitě. Tak jako jsem se bála na začátku, kdy jsem na střední nastupovala, bojím se teď, až ji budu opouštět. Bojím se, že něco ztratím, že o něco přijdu. Ale až tohle skončí, přijde zase začátek. Něco nového. A třeba to bude stejně dobré. Vlastně ne stejně, ale podobně určitě.

Prostě pro každého je začátek něco jiného, začátek školy, nového vztahu, přestěhování... I tak by se z toho ale mělo vytěžit co nejvíc.

S každým koncem začíná něco nového a je jen na Tobě, jestli to bude pokračovat dobrou nebo špatnou cestou... :) Bye, bye!!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luky Luky | Web | 22. července 2011 v 15:04 | Reagovat

Presne tak... úplne s tebou súhlasím... super článok ;)

2 diary001 diary001 | Web | 22. července 2011 v 17:58 | Reagovat

dík ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: GORMAL
PICTURES BY: JAREK KUBICKI