Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb.
Honoré de Balzac

Feliz Navidad!

25. prosince 2011 v 10:41 | J.
Merry Christmas. Shinnen Omedeto. Joyeux Noel. Buon Natale. God Jul. Veselé Vianoce. 耶誕快樂.
Anglicky. Japonsky. Francouzsky. Italsky. Norsky. Slovensky. A Čínsky.

Merry Christmas Everyone HD wallpaper for Wide 16:10 Widescreen WHXGA WQXGA WUXGA WXGA ;

Jiné jazyky, ale pořád to samé. Stejně tomu každý porozumí, když se to řekne ve správnou dobu. Myslím tím samozřejmě na Vánoce.
Hm, letos ty Vánoce nějak nejsou to pravé. Vlastně už je po Vánocích. Co na to říct? Už jsou v nenávratnu, musíme si na další počkat jenom 364 dní :). U nás doma je to letos jiné, ještě jsme "Štědrý den" neměli. Bude až dnes, až se sjede celá rodina, mamka včera rozhodla, že kdybychom to slavili jenom ve třech bylo by to zbytečné, když druhý den přijedou moji dva sourozenci a jejich děti. Proč si rozbalovat dárky ve třech, když to můžeme udělat hromadně? A tak jsme včera udělali to, co jsme chtěli udělat už dávno. Dívali se celý večer na pohádky (u toho samozřejmě pověčeřeli salát a rybu :)). Princezna se zlatou hvězdou na čele, Pyšná princezna (moje favoritka!), Tři oříšky pro Popelku a nakonec Pretty Woman - to už jsme ale nedokoukali, bylo to moc. Stejně to bylo moc fajn. Dárky máme pod stromečkem a teď jenom čekáme, až přijednou ostatní.

Jen škoda, že včerejší Půlnoční mše nějak padla. Už tři roky se na ní chystám, ale vždy s tím byl nějaký problém - nemůžeš, jsi moc malá; nemůžeš, sama nepůjdeš; nemůžeš, jedeme za babičkou si rozdat dárky. A letos jako na potvoru, když bych jít mohla, mě musí sklátit hloupá nemoc. Asi je to prokleté, nikdy se na Půlnoční nedostanu!! Možná za těch 364 dní :).

Letos jsem se snad ani nebyla podívat na žádném vánočním představení. Vlastně byla. Na rozsvícení stromečku, ale to byla taková zima, že si z toho moc nepamatuju. Myslela jsem, jak budeme všichni z mého klavírního oddělení hrát nějaké koledy, či co (loni jsme zpívali na náměstí koledy při vánočním jarmarku), ale letos se nic takového nedělo. Vlastně dělo, byl vánoční koncert, kde skoro všichni hráli, ale mě nevzali! Nevím proč, jsem si jistá, že bych to zvládla. Jasně, jsem sice na intru, a je to trochu složitější, ale moc ráda bych někdě zase takhle hrála. Snad příští rok...

...

A co Vaše Vánoce? Podařily se? Splnili se Vám vaše tajná přání?? :)

A ještě nakonec sem chci dát Vánoční pohádku o tom, jak vlastně vznikl Vánoční stromeček...

Na jedné cestě stál krásně zelený jehličnatý strom. Bylo na něm spoustu větví a protože napadl první sníh, strom byl celý přikrytý.
Jednou odpoledne přišli ke stromečku všechny děti z blízkého okolí, protože se jim moc líbil. Rozhodly se, že stromeček vystrojí různými ozdobami, které najdou v lese nebo samy vyrobí.
Druhý den, když přišly všechny děti ze školy domů, šly hned ke stromku a začaly ho společně zdobit. Trvalo jim to asi tři hodiny. Když to dodělaly, stromeček vypadal moc hezky. Měl na špičce hvězdu a na větvích měl zavěšené šišky s barevnými stuhami a různé jiné ozdoby.
Všem dětem se moc líbil a tak to utíkaly říct maminkám a tatínkům a ostatním lidem do města. Všichni měli velkou radost z toho, jak mají šikovné děti. Než šly všechny děti spát, rodiče se museli jít na stromek podívat, jak je hezký. Když už byla tma, všichni stromek rozsvítili barevnými žárovkami a nechali ho svítit celou noc.
Potom odcházeli do svých domovů a když se ještě naposled otočili, stromeček vypadal moc krásně a svítil do dálky.

Škoda jen toho, že není skoro žádný sníh. Moc ráda bych si postavila aspoň sněhuláka! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KSM KSM | Web | 25. prosince 2011 v 11:00 | Reagovat

Zdravím a v prvé řadě přeji vnitřně šťastné vánoční svátky.

A co já ? Já jsem si vlastně splnil v podstatě svůj se už před nějakým měsíce a jsem stále spokojený (jako by to bylo včera)...paráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: GORMAL
PICTURES BY: JAREK KUBICKI