Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb.
Honoré de Balzac

Balet, prasátka a Alfred Eisenstaedt

21. dubna 2012 v 18:34 | J.
No, už pár dní jsem s ničím nepřispěla, protože jsem neměla žádný nápad, či tak něco. Ale nakonec jsem se zase "probudila".

Ve čtvrtek jsem s mamkou navštívila v našem městě balet. A ne jen tak ledajaký, nejenom proto, že v našem malém městě prostě balet nikdy není, ale proto, že to byl světoznámý americký Ballet Magnificat. Takže místo toho, abych se učila na páteční čtvrtletku z matiky jsem se oddávala představení, které se jmenovalo Marnivé putování.
Ještě předtím než to ale začalo, měl pán, kderý to zařídil proslov. Přesně takový ten, kdy děkuje všem, že přišli atd. No ale teď přišlo to, co jsme absolutně nečekali. Začal mluvit o víře v Boha, o Ježíši a takhle všemožně. Abych byla upřímná, trochu mě to zarazilo, protože v Boha nevěřím a taky, abych byla upřímná, tak mi to trochu zkazilo první dojem z toho představení.
Co se ale dalo dělat že? S mamkou jsme to překously a začali se soustředit na představení samotné. Bylo to moc krásné! Ani bych nečekala, že si mi to bude takhle moc líbit.
Bylo to o muži, ženě a jejich dceři. Odchází na trh, kde právě žena a její přítelkyně zatančili jakýsi tanec (jméno si už nepamatuju). Ale ten se jejímu manželovi zdaleka nelíbil tolik jako všem ostatním. Rozhořčen od nich odešel. Po chvíli na něj začaly působit síly temna (síly ďábla) a on se vrací domů, vrací svůj snubní prsten, a odchází pryč za lepším životem.
Cestuje po světě a potkává všechny možné neřesti. Nakonec ho ale oberou o všechen jeho majetek, a on musí začít pracovat na farmě, kde pěstují prasata. --- To byla mimochodem moc zajímavá část. Baletky byly převlečeny za prasátka a tancovaly jako labutě z Labutího jezera. :))
No nakonec si Franc (muž), uvědomí svoji chybu a poprosil Boha(!!!) o druhou šanci. Bůh mu ji dá a muž se vrací domů zpět ke své ženě a dceři. Ty stále doufají v jeho návrat a jsou velmi šťastné, když ho vidí. Skončilo to tak, že všichni znovu tančí ten tanec, co se Francovi na začátku nelíbil.

Kdyby to skončilo takhle, tak by to bylo moc fajn, ta víra v Ježíše tam ani nebyla moc zřejmá. Kdybych nevěděla, že je to o tom, asi bych to ani nepoznala. Když to ale skončilo, měl hlavní tanečník (Franz) proslov -- byl totiž z Česka - NÁHODA -- a mluvil k divákům o tom, jak je skvělé, že přišli a že doufá, že budou odcházet s vírou v Boha v srdci a v duši.
No, tohle mi teda trochu zkazilo konec. Jinak to bylo ale vážně hezký.
Mimochodem, tenhle soubor vystupoval ještě v Rychnově nad Kněžnou a v Hradci, tak jestli jste na tom někdo byl, řekněte, jak se vám to líbilo :))


Nevím, proč, ale kvůli tomuhle baletu jsem si vzpomněla na jednoho úžasného pána. Asi proto, že jsem viděla několik jeho fotek, na kterých jsou i baletky.. Asi nevíte koho myslím.. Možná vás to napadne podle téhle jeho fotky..
Myslím, že je skvělý, nemyslíte? Opravdové vyjádření radosti a lásky :). Má ale i další hezké kousky...
File:Legendary kiss V–J day in Times Square Alfred Eisenstaedt.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Proste Kiyomi Proste Kiyomi | Web | 21. dubna 2012 v 18:47 | Reagovat

Balet milujem :) tá elegancia, krása a krehkosť s akou dokážu tancovať je skoro až dokonalá ale na kostolné keci niesom ani ja, kedysi som aj chcela veriť ale nejde to :D a máš nádherný dess

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: GORMAL
PICTURES BY: JAREK KUBICKI